Aktualności

Daniel Staniszewski z brązem w madisonie podczas Mistrzostw Europy w Berlinie

Daniel Staniszewski z brązem w madisonie podczas Mistrzostw Europy w BerlinieW ostatnim dniu trwania Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w Berlinie po brązowy medal w madisonie sięgnęli Daniel Staniszewski (Mostostal Puławy) i Wojciech Pszczolarski.

 

 

Mistrzostwa Polski Elity w kolarstwie torowym w Pruszkowie

Mistrzostwa Polski Elity w kolarstwie torowym w Pruszkowie8 października zakończyły się Mistrzostwa Polski Elity w kolarstwie torowym w Pruszkowie. Nasz zawodnik Daniel Staniszewski wraz z Wojciechem Pszczolarskim wywalczył tytuł Mistrzowski w wyścigu Medison. W omnium zajął 2 miejsce przegrywając jednym punktem z Szymonem Sajnokiem.

 

Maciejuk mistrzem Polski w jeździe na czas

Maciejuk mistrzem Polski w jeździe na czasFilip Maciejuk wywalczył tytuły mistrzów Polski juniorów młodszych, triumfując w jeździe na czas w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Zawodnicy ścigali się w Koziegłowach, na dystansie 10 kilometrów.
W rywalizacji juniorów młodszych najszybszy był Filip Maciejuk (KS Pogoń Mostostal Puławy). Rywale postawili przed nim trudne zadanie, gdyż drugi i trzeci - Mateusz Kostański (KLTC Konin) i Maciej Kwiatkowski (UKS Copernicus SMS Toruń) - stracili do niego odpowiednio 3 i 6 sekund. Zwycięski czas wyniósł 14 minut i 5 sekund.

KS Pogoń Mostostal Puławy wygrała klasyfikację drużynową

Zakończył się 59. Wyścig Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej dla Orlików. W końcowej klasyfikacji triumfował Mark Padun, a ostatni etap padł łupem Sergiy'a Kozachenko.

Szósty, ostatni etap zakończył się na zamojskim Starym Rynku, wśród wielu kibiców i turystów odwiedzających to miasto. Na metę wpadł cały peleton, a z niego najszybszy był Sergiy Kozachenko. Za nim finiszował Tobiasz Pawlak, a trzeci był Vladyslav Kreminsyi.

Mark Padun pokonał w klasyfikacji generalnej Kozachenko o 8 sekund, a trzecią lokatę wywalczył Yurii Shumilov (21 sekund). Najlepszym z Polaków był Patryk Górecki, który uplasował się tuż za podium, na czwartym miejscu. Jego ekipa, KS Pogoń Mostostal Puławy wygrała klasyfikację drużynową. W klasyfikacji punktowej i aktywnych triumfował Kozachenko, a w górskiej najlepszy był Anton Moruha.

Źródło: pzkol.pl

Uliczne Kryterium o Puchar Prezesa Mostostalu

Uliczne Kryterium o Puchar Prezesa MostostaluW dniu 28 września 2014 odbyło się uliczne Kryterium o Puchar Prezesa Mostostalu. Organizatorem był Mostostal Puławy S.A., Urząd Miasta, MOSiR oraz Klub Sportowy „Pogoń” Puławy. Trasa przebiegała ulicami: Piłsudskiego, Aleją Królewską oraz Czartoryskich. W wyścigu brali udział zawodnicy w kategoriach: Młodzik, Młodziczka, Junior młodszy i Juniorka młodsza.

Buzile najlepszy w Wyścigu Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej

Buzile najlepszy w Wyścigu Przyjaźni Polsko-UkraińskiejRoman Buzile z Ukrainy wygrał 58. Wyścig Kolarski Orlików Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej im. płk Skopenki. Drużynowo najlepszą okazała się ekipa KS Pogoń Mostostal Puławy.

 

Czytaj więcej...

3 złote i 2 srebrne medale dla KS „Pogoń” Mostostal Puławy

3 złote i 2 srebrne medale dla KS Pogoń Mostostal PuławyW trwających w dniach 24-27 maja br Młodzieżowych Mistrzostwach Polski kolarze KS „Pogoń” Mostostal  Puławy zdobyli łącznie 3 złote i 2 srebrne medale w kategorii U-23.

 

Czytaj więcej...

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Torowym - Pruszków 2014

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Torowym - Pruszków 2014Mistrzowie Polski
1. KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY 4:15:063
I Wicemistrzowie Polski
2. KK TARNOVI - A TARNOWO POD. 1 4:18:346
II Wicemistrzowie Polski
3. ALKS STAL OCETIX IGLOTEX 4:20:051

Uzyskane wyniki: 4000m Drużynowo Mężczyzn P23

Zawodnicy Pogoń Mostostal Puławy jechali w składzie: Rafał Jeziorski, Mateusz Kazimierczak, Jakub Soliński, Wojciech Kietliński
Trener: Łukasz Świderski

Szlakami Jury: etap dla Deji i Aniołkowskiego, generalka dla Maciejuka i Mandryscha

Szlakami JuryZwycięstwem Filipa Deji (KS Pogoń Mostostal Puławy) oraz Stanisława Aniołkowskiego (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) zakończył się trzyetapowy wyścig „Szlakami Jury”.
Ostatni odcinek wokół miejscowości Irządze liczył 68 kilometrów (8 x 8,5 km) dla juniorów młodszych i 93,5 kilometra (11x 8,5 km) dla juniorów. W pierwszym z nich popis jazdy dali kolarze KS Pogoń Mostostal Puławy. Filip Deja i Filip Maciejuk oderwali się od peletonu i razem wjechali na metę. Jako pierwszy zameldował się Deja, drugi był Maciejuk, a na trzecim miejscu finiszował Jakub Ruman (ACK Stara Ves nad Ondrejn), który był najszybszy z 5-osobowej grupki pościgowej. Straciła ona do zwycięzcy minutę i 20 sekund.

Czytaj więcej...

Kontakt

KS Pogoń Mostostal Puławy
ul. PCK 5/11, 24-100 Puławy

Siedziba sekcji kolarskiej:
ul. Hauke Bossaka 7 - stadion sportowy

Adam Wojewódka - tel. 698 636 942

Reportaż

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

SPONSOR TYTULARNY

Mostostal Puławy S.A.

SPONSORZY WSPOMAGAJĄCY

mezapenergezapmosttermochem