Historia

Sekcja kolarska została założona w 1972 roku przy Klubie Sportowym „Żeglarz Puławy”. W roku 2002 została przeniesiona do Klubu Sportowego „Pogoń Puławy”. Głównym sponsorem sekcji kolarskiej od roku 1995 została spółka Mostostal Puławy S.A., z którym współpracuje do chwili obecnej. Klub zajmuje się szkoleniem młodzieży w czterech kategoriach wiekowych: senior, junior, junior młodszy, młodzik.

Zawodnicy sekcji kolarskiej zdobyli w ostatnich latach wiele medali Mistrzostw Polski w wyścigach przełajowych, szosowych i torowych. „Pogoń Mostostal Puławy” stanowi jeden z najaktywniejszych polskich klubów kolarskich. Siedziba klubu mieści się w Puławach.

Zawodników wspiera wysoko wykwalifikowana kadra trenerska: Adam Wojewódka – trener główny; Łukasz Świderski – instruktor.

Kolarstwo jest pięknym i wymagającym sportem, który przyciąga dzieci i młodzież. Co roku klub i spółka Mostostal Puławy S.A. organizują kryteria uliczne i wspiera organizowany
w Puławach „Wyścig po kremówki”.

KS Pogoń Mostostal PuławyKS Pogoń Mostostal PuławyKS Pogoń Mostostal PuławyKS Pogoń Mostostal PuławyKS Pogoń Mostostal Puławy

NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA W ROKU 2010

1. Adam Wadecki – I miejsce na etapie Międzynarodowego Wyścigu „Szlakiem Bursztynowym”; II miejsce „Memoriał Andrzeja Trochanowskiego”; I miejsce etap „Bałtyk-Karkonosze Tour”; III miejsce etap „Bałtyk-Karkonosze Tour”; VII miejsce Mistrzostwa Polski Seniorów; I miejsce etap wyścigu „Solidarności i Olimpijczyków”.

2. Dariusz Rudnicki – III miejsce etap Międzynarodowego Wyścigu „Szlakiem Bursztynowym”, I miejsce etap „Bałtyk-Karkonosze Tour”; II miejsce etap „Bałtyk-Karkonosze Tour”.

3. Robert Radosz – III miejsce „Grand Prix Jasnej Góry”; I miejsce „Złoty Pierścień Krakowa”; I miejsce „Memoriał Stanisława Królaka”.

4.  Artur Detko – I miejsce etap „Bałtyk-Karkonosze Tour”.

5. Grzegorz Haba – Mistrz Polski Juniorów w jeździe dwójkami; Brązowy Medalista Mistrzostw Polski w Górskich Juniorów, zwycięzca rankingu Polskiego Związku Kolarskiego w kategorii junior; II miejsce w klasyfikacji Pucharu Polski; Uczestnik Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy Juniorów.

6. Jarosław Kowalczyk – Brązowy Medal w Mistrzostwach Polski ze startu wspólnego
w kategorii Orlik, III miejsce w Pucharze Polski w kategorii Orlik (u-23).

7. Michał Kosior – Srebrny Medal Górskich Mistrzostw Polski Juniorów; uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów.

8. Michał Podlaski – zwycięzca Pucharu Polski, II miejsce rankingu PZKol w kategorii Orlik (u-23).

9. Hubert Skupiński – Brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów ze startu wspólnego.

10. Paweł Kister – III miejsce w rankingu PZKol; III miejsce w Pucharze Polski; 15 miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów, uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów.

11. Przemysław Marek – Mistrz Polski Juniorów w jeździe dwójkami.

NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA W ROKU 2011

1. Grzegorz Haba – 3 miejsce Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Szlakiem Bursztynowym” ; 1 miejsce na etapie Międzynarodowego Wyścigu „Kurierów Karpackich” ; 2 m. na etapie Międzynarodowego wyścigu Kolarskiego „Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej; 6 miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski; Udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski; Zawodnik młodzieżowej Kadry Narodowej w kolarstwie szosowym.

2. Kirpsza Piotr – 3 miejsce na etapie Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Kurierów Karpackich” ; 4 miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski: zwycięstwo w klasyfikacji młodzieżowej na Międzynarodowym wyścigu Kolarskim „Bałtyk- Karkonosze Tour”; 2 miejsce na etapie Międzynarodowego wyścigu „Dookoła Mazowsza”

3. Podlaski Michał – 4 miejsce Otwarcie sezonu kolarskiego „Ślężański Mnich”; 13 miejsce Mistrzostwa Polski Seniorów; Reprezentant Polski w Tour de Pologne 2011

4. Kamil Migdoł – 1 miejsce na etapie Międzynarodowego Wyścigu „ Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej”

I wiele innych mniej ważnych sukcesów.

NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA W ROKU 2015

Kolarstwo torowe

U-23

1 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w jeździe drużynowej na 4 km na dochodzenie (Rafał Jeziorski, Mateusz Kazimierczak, Jakub Soliński, Patryk Soliński)
1 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski – Omnium – Rafał Jeziorski
4 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski – Omnium – Mateusz Kazimierczak
5 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski – Omnium – Jakub Soliński

Junior

2 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w jeździe drużynowej na 4 km na dochodzenie (Piotr Pękala, Filip Deja, Karol Cygan, Kamil Piwowski)
4 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów – Omnium – Kamil Piwowski

Kolarstwo szosowe

U-23

5 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski – start wspólny – Mateusz Kazimierczak
7 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski – jazda na czas – Patryk Górecki

Junior

2 miejsce w  Mistrzostwach Polski Juniorów – start wspólny - Karol Cygan   
5 miejsce w  Mistrzostwach Polski Juniorów – jazda na czas – Piotr Pękala
6 miejsce w  Mistrzostwach Polski Juniorów – start wspólny – Piotr Pękala

Junior młodszy

1 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas – Filip Maciejuk

 

NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA W ROKU 2016

Junior

XXXI Ogólnopolski Wyścig Kolarski o "Puchar Wójta Gminy Chrząstowice"
1 miejsce Filip Maciejuk
3 miejsce Filip Deja

Międzynarodowy wyścig kolarski o Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza
1 miejsce na II etapie Filip Maciejuk
2 miejsce na IV etapie Filip Maciejuk
3 miejsce w klasyfikacji generalnej Filip Maciejuk
1 miejsce w klasyfikacji drużynowej KS Pogoń Mostostal Puławy

Puchar Polski - miejsce w klasyfikacji generalnej w kolarstwie szosowym w Zamościu
1 miejsce Filip Maciejuk – jazda na czas
2 miejsce Piotr Pękala – jazda na czas
3 miejsce Sebastian Konofał -start wspólny

Międzynarodowy Wyścig Kolarski Szlakami Jury
2 miejsce w klasyfikacji generalnej Filip Maciejuk
4 miejsce w klasyfikacji generalnej Krzysztof Kucio
5 miejsce w klasyfikacji generalnej Piotr Pękala

Kategoria u-23

Międzynarodowy Wyścig Kolarski Hellena Tour
5 miejsce w klasyfikacji generalnej Patryk Górecki
1 miejsce w klasyfikacji U-23 i U-21 Patryk Górecki

Puchar Polski w kolarstwie szosowym Chrząstowice
1 miejsce Kamil Zawistowski
2 miejsce Patryk Górecki

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Torowym – Pruszków
2 miejsce w jeździe drużynowej na dochodzenie 4 km skład Patryk Soliński, Wojciech Kietliński, Jakub Soliński, Patryk Górecki, Kamil Piwowski
4 miejsce w omnium Wojciech Kietliński

Kontakt

KS Pogoń Mostostal Puławy
ul. PCK 5/11, 24-100 Puławy

Siedziba sekcji kolarskiej:
ul. Hauke Bossaka 7 - stadion sportowy

Adam Wojewódka - tel. 698 636 942

SPONSOR TYTULARNY

Mostostal Puławy S.A.

SPONSORZY WSPOMAGAJĄCY

mezapenergezapmosttermochem