Firma
Historia
Firma
Historia
Firma
Historia

Powstanie przedsiębiorstwa Mostostal Puławy S.A. jest związane z budową Zakładów Azotowych Puławy tzw. Wielką Chemią. W 1964 roku został utworzony w Puławach Oddział Warszawskiego Przedsiębiorstwa Konstrukcji Stalowych i Urządzeń Przemysłowych do budowy instalacji technologicznych na terenie puławskich Zakładów Azotowych.

W strukturach Mostostalu Warszawa S.A. oddział puławski rozwijał się blisko 30 lat. W 1994 roku firma przekształciła się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, a w 1998 roku w spółkę akcyjną. W wyniku zakupu spółek Mezap sp. z o.o. i Energezap sp. z o.o., w roku 2005 powstała Grupa Kapitałowa Mostostal Puławy.

Od grudnia 2014 roku Mostostal Puławy S.A. rozwija się jako spółka w nowej strukturze właścicielskiej. W grupie inwestorów znalazł się zarząd Mostostal Puławy S.A. oraz puławscy przedsiębiorcy. Nowi właściciele stawiają na prężny rozwój firmy i kontynuację 50 letniej tradycji.

W 45 rocznicę powstania przedsiębiorstwa, Mostostal Puławy S.A. został laureatem konkursu „Ambasador Polskiej Gospodarki” w kategorii eksporter. Na Zamku Królewskim w Warszawie Prezes Zarządu Tadeusz Rybak odebrał dyplom z rąk Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego i Prezesa BCC Marka Goliszewskiego.

2009

Mostostal Puławy S.A. został wyróżniony tytułem „Ambasador Województwa Lubelskiego” przez Zarząd Województwa Lubelskiego.

2011


Złoty Jubileusz „50 lat wykutych w stali”. Zarząd i pracownicy Mostostal Puławy S.A. zostali odznaczeni przez władze rządowe i samorządowe, w tym m. in. Prezes Zarządu Tadeusz Rybak otrzymał od Prezydenta RP Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

IX 2014

Liczne odznaczenia Ministra Gospodarki, Ministra Rozwoju Regionalnego i Infrastruktury, Wojewody Lubelskiego i Marszałka Województwa Lubelskiego oraz prezydenta Miasta Lublin, prezydenta Miasta Puławy, zostały wręczone podczas uroczystości w dniu 6 września 2014 r. w Hotelu Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Jubileuszowy koncert zagrała „Budka Suflera”. W dniu 7 września w Janowcu na Zamku odbył się „Jubileuszowy Dzień Mostostalowca”.

IX 2014

Mostostal Warszawa S.A. podpisał umowę sprzedaży przedsiębiorstwa. Nowymi właścicielami spółki Mostostal Puławy S.A. został zarząd firmy Mostostal Puławy S.A. oraz puławscy przedsiębiorcy.

XII 2014

Mostostal Puławy S.A. został laureatem konkursu „Orły Eksportu Województwa Lubelskiego”, który organizuje dziennik „Rzeczpospolita” we współpracy z Ministerstwem Gospodarki.

2015